Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

piątek, 24 maja 2019

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Za miedzą

SZLABANU NIE POSTAWIĘ

W latach 40. część terenów dawnego majątku Żółwin została włączona do Podkowy. Ponieważ mamy tyle wspólnych problemów, to może dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie wspólnego organizmu administracyjnego.
- W ramach jednego ciała administracyjnego łatwiejsze jest rozwiązywanie konfliktów, ale tego typu inicjatywy powinny wychodzić od zainteresowanych mieszkańców. To zresztą bardzo skomplikowana procedura, ostateczną decyzję podejmuje Rada Ministrów. Wyobrażam sobie, że możemy osiągnąć bardzo dobre efekty bez połączenia. Wymaga to woli współpracy i gotowości do osiągania kompromisów.

Wspólne posiedzenia rad gmin?
- Świetny pomysł, możemy zacząć od gospodarki wodnej. To jest rzecz, którą powinniśmy uzgadniać wspólnie, dopraszając nie tylko radnych z Brwinowa, ale także Nadarzyna, Milanówka i Grodziska. Jestem przekonany, że w tej kadencji będzie inna jakość współpracy samorządów.

Nie postawi pan szlabanu na granicy z Żółwinem?
- Za mojej kadencji na pewno go nie będzie.

Rozmawiał Krzysztof Pilawski

Komentarze użytkowników


Marzena (22-07-2015 09:28)

Dziwna jest twarz tego urzędnika i raczej nic dobrego nam nie wróży.....


Andrzej (31-03-2015 11:30)

Terytorialnie i administracyjnie, Żółwin (wraz z Terenią i Owczarnią) powinien zostać przyłączony do powiatu grodziskiego i tworzyć jedną gminę razem z Podkową Leśną. Zamiast cmentarza komunalnego kosztem naszej wsi, mielibyśmy wspólny z Podkową mały cmentarz parafialny, w dużej części zachowaną "zieloną wyspę" (np. tak jak park w Podkowie przy Kasynie), kanalizację oraz drogę asfaltową do Książenic stanowiącą alternatywny wyjazd.


Jacek (25-03-2015 23:33)

"Jestem przekonany, że w tej kadencji będzie inna jakość współpracy samorządów". Ja takiej pewności nie mam, ale nadzieję tak. A to już dużo. Chyba takiej szansy na dobrą współpracę miedzygminną jeszcze nie było. Powodzenia!
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2019 IKE - Usługi Literackie


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0