Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 21 października 2019

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Zapytaj burmistrza, podziel pieniądze

(17.09.2012) - wspólne sprawy

23 września o godzinie 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej 25 odbędzie się zebranie wiejskie sołectw Żółwin i Terenia oraz spotkanie z burmistrzem Brwinowa Arkadiuszem Kosińskim, który omówi inwestycje prowadzone i zaplanowane przez gminę na terenie wsi do końca przyszłego roku.

- Nasi mieszkańcy będą mogli zapytać burmistrza o sprawy, które ich interesują i bulwersują: kanalizację, odwodnienie, budowę chodnika przy Nadarzyńskiej i Słonecznej, oświetlenie i utwardzenie nawierzchni ulic – mówi zolwin.pl sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Mieszkańcy, którzy wezmą udział w zebraniu wiejskim, zdecydują o wydaniu funduszu sołeckiego w 2013 r. – chodzi o kwotę 29 457,80 zł. Propozycje w tej sprawie w imieniu Rady Sołeckiej przedstawi sołtys.

- Uznaliśmy, że warto wydatkować te pieniądze na wymianę dwóch wiat na przystankach autobusu szkolnego przy Słonecznej, monitoring w miejscach, gdzie notorycznie wyrzucane są śmieci, wykaszanie poboczy i utrzymanie ich w czystości, dofinansowanie imprez szkolnych – "Sprzątania Świata" oraz zajęć kulturalnych i sportowych, dofinansowanie wymiany ogrodzenia OSP od strony Nadarzyńskiej – informuje Karol Marchwiak, podkreślając, że decyzja w sprawie podziału pieniędzy należy do mieszkańców i oczekuje ich propozycji.

Czytelnicy naszego portalu upominali się m.in. o nowe atrakcje na placu zabaw, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwację i rozbudowę urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizację imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian. Do soboty można do nas zgłaszać pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. Przekażemy je sołtysowi. (ike)

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2019 IKE - Usługi Literackie


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0