Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 22 października 2019

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Rzut do kosza

(13.08.2012) - wspólne sprawy

Przy czterech wiatach na przystankach autobusu szkolnego ustawiono kosze kupione z funduszu sołeckiego – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak.

Kosze są na przystankach, na których znajdują się wiaty – na Południowej i Słonecznej. Nie ma kosza tam, gdzie nie ma wiaty – na Nadarzyńskiej, na wysokości Klonowej. Wskutek trwającego sporu wokół miejsca, na którym powinna stanąć wiata, uczniowie z Łąkowej, Klonowej i części ulicy Nadarzyńskiej nadal będą narażeni na deszcz, śnieg i wiatr.

W tym roku z funduszu sołeckiego zostanie kupiona jeszcze odśnieżarka. W pierwszej połowie września odbędzie się zebranie wiejskie poświęcone rozdysponowaniu prawie 30 tys. złotych z funduszu sołeckiego, jakie Żółwin powinien otrzymać w przyszłym roku. 31 lipca zwróciliśmy się o nadsyłanie propozycji w tej sprawie. Dotychczasowe pomysły na wydanie sołeckich pieniędzy to m.in. lepsze urządzenie placu zabaw, zakup nowych zabawek i ławek, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwacja i rozbudowa urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizacja imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian.

Wciąż czekamy na kolejne pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. (ike)Rzut do kosza


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2019 IKE - Usługi Literackie


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0