Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 21 października 2019

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Bezpieczne przedszkole

(10.07.2015) - wspólne sprawy

Choć budowa przedszkola w Żółwinie ma się rozpocząć w przyszłym roku, już teraz władze gminy Brwinów powinny zadbać o bezpieczny wjazd na jego teren.

Zgodnie z projektem do przedszkola będzie się wjeżdżać od strony ul. Nadarzyńskiej, w odległości 20 metrów od skrzyżowana z Kasztanową. To najniebezpieczniejsze miejsce w naszej miejscowości, doszło tu do szeregu kolizji. Sytuację komplikuje rosnące z roku na rok natężenie ruchu, nierespektowanie przez część kierowców znaku pierwszeństwa przejazdu oraz sąsiedztwo OSP, której samochody wyjeżdżają na sygnale do akcji.

- Wielokrotnie jako radny postulowałem, by od strony Nadarzyńskiej była jedynie droga pożarowa, natomiast wjazd na teren przedszkola należałoby przenieść na przeciwległą stronę nieruchomości. Tam znajduje się droga dochodząca do ul. Szkolnej o nieuregulowanym statusie prawnym. Aby go uregulować, gmina musiałaby kupić teren drogi od prywatnych właścicieli – powiedział zolwin.pl Mieczysław Zieliński. Poinformowany o problemie obecny radny Józef Streżyński zapewnił nas, że poruszy tę sprawę na forum gminy. (ike)

Stara brama od strony drogi dochodzącej do ul. SzkolnejBezpieczne przedszkole


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2019 IKE - Usługi Literackie


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0