Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 04 lipca 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Kanalizacja w 2050 roku?

(20.04.2015) - wspólne sprawy

- Jeśli kanalizacja w Owczarni i Żółwinie budowana będzie w dotychczasowym tempie, to szamba zasypiemy za ponad 30 lat – powiedział zolwin.pl były wieloletni radny Rady Miejskiej w Brwinowie Mieczysław Zieliński. Sporządzona przez niego analiza dowodzi, że nasze sołectwa potraktowano znacznie gorzej od innych w gminie Brwinów.

W północnej części Brwinowa (za linią kolejową) w ciągu 26 miesięcy zbudowano 25 km sieci kanalizacyjnej i 25 przepompowni. Po północnej stronie Brwinowa – 37 km i 34 przepompownie w ciągu 30 miesięcy. W Otrębusach i Kaniach ułożenie 46 km sieci i budowa 26 przepompowni zajęła 26 miesięcy, zaś w Parzniewie – w ramach jednego zadania - w ciągu 10 miesięcy zbudowano 5,7 km sieci kanalizacyjnej i 4,5 km sieci wodociągowej.

Wszystkie te inwestycje zrealizowano w ramach programu „Czyste życie” współfinansowanego ze środków unijnych. Ale w Domaniewie, Domaniewku i Mosznie zbudowano w bardzo trudnych warunkach – bez wsparcia unijnego – 8,5 km sieci kanalizacyjnej i pięć przepompowni w ciągu 20 miesięcy. Te trzy sołectwa liczą razem ok. 800 mieszkańców, podczas gdy Żółwin i Owczarnia - trzy tysiące.

- W tym roku, zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem, ma powstać 1250 metrów sieci kanalizacyjnej z Brwinowa do Owczarni. Docelowo w Owczarni i Żółwinie zaplanowano 42 kilometry. Jeśli gmina nie wygospodaruje dodatkowych środków w znacznej wysokości, to budowa kanalizacji w naszych sołectwach zostanie zakończona mniej więcej za 33 lata, czyli ok. 2050 roku – mówi Mieczysław Zieliński. (ike)Kanalizacja w 2050 roku?


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0